به پرورش و جوجه کشی علاقه دارم

سلام دوستان از اونجا که سالهاست جوجه میخرم و بزرگ میکنم تجربه و علاقه ی خاصی نسبت به پرورش جوجه محلی پیدا کرده بودم
و زمستون ۹۵ بود که تصمیم گرفتم خودم جوجه کشی کنم
اول گفتم دستگاه بخرم ولی بعد تصمیم گرفتم دستگاه جوجه کشی بسازم ولی اطلاعات زیادی در مورد ساخت دستگاه نداشتم و فقط یه طرح ساده که از یک کارتن و لامپ رشته ای و دیمر و کاسه ی اب ساخته شده بود رو توی اینترت دیدم و شروع به ساختنش کردم ولی اصلا به تهویه هوا توجهی نکردام بودم هر از گاهی هم رطوبت یا خیلی زیاد میشد یا خیلی کمتر از استندارد که هست میشد بالاخره من با دستگاهی که ساختم شروع به جوجه کشی کردم و یازده عدد تخم مرغ گذاشتم توی دستگاه و بعد از ۲۱روز زحمت و انتظار و چرخش دستی دیدم هیچ کدومشون جوجه نشد.
یکروز دیگه هم صبر کردم بعد تخما رو شکستم دیدم اصلا جنین تشکیل نشده و به کل قید جوجه کشی رو زدم و نا امید شدم در اوج نا امیدی توی اینترنت به دنبال یه دستگاه جوجه کشی حرفه ای و ارزان قیمت بودم که راندمان و کیفیت قابل قبولی داشته باشه.
تا اینکه زمستون ۹۶ ( پارسال) دوباره تصمیم به جوجه کشی گرفتم ولی اینبار یک دستگاه جوجه کشی۹۶ تایی اسکندری سفارش دادم و شروع به جوجه کشی کردم که دیدم راندمان خوبی داره من تا حالا چندین بار از این دستگاه جوجه کشی کردم و راندمان خوبی ازش گرفتم و خیلی افتخار میکنیم که همچین محصول با کیفیتی تولید کشور خودمون هست در ادامه از جوجه های تولیدی با کمک این دستگاه هم عکس تهیه کردم و عکس جوجه ها رو هم میتونید توی صفحه اینستاگرام اسکندری ببینید.
الانم قصد دارم کارم رو گسترش بدم و دستگاه های جوجه کشی بزرگتر بگیرم.
مهندس یونس مغانی رحیمی استان فارس روستای کاریان

پیوست ها

بالا